İşe Alım Süreci

 

Novaled Aydınlatma ’nın başarısının arkasındaki en önemli kaynak çalışanlarıdır. Bu doğrultuda şirketimiz içerisinde açılan pozisyonlar için doğru kişileri doğru işe yerleştirmek en büyük hedefimizdir. Adaylarımızda aradığımız ortak özellikler; pozisyonun gerektirdiği eğitim, tecrübe ve yetkinlikler ile beraber Pelsan kurum kültürü ve değerleriyle uyumlu kişilik özelliklerine sahip olmalarıdır. Personel ihtiyaçlarımız doğrultusunda bire bir mülakat türünü kullanmaktayız. Mülakatlarımızı yetkinlik bazlı mülakat tekniği ile gerçekleştirmekteyiz. İlk mülakat, İşe alım yetkilisi tarafından gerçekleştirilir ve adayın pozisyona uygunluğu ile yetkinlikleri ölçülür. Bu süreçte başarılı olan adaylar ilgili birim yöneticisi ile ikinci bir mülakata davet edilir. Aday, gerekiyorsa üçüncü bir görüşme sürecine de dahil olabilmektedir. Tüm bu değerlendirmeler sonucunda uygun bulunan adaylar için referans kontrolü ve iş teklif sürecine geçilir. Başvuru yapan tüm adaylara telefon ya da e-mail yolu ile bilgilendirme yapılmakta ve özgeçmişleri farklı pozisyonlar için değerlendirilmek üzere veri tabanımızda saklanmaktadır.


Staj Süreci

 

Her yıl Novaled Aydınlatma’ da çok fazla öğrenci staj programımıza dahil olmaktadır. Staj programımız hem öğrencilerin iş yaşamına uyum süreçlerine katkıda bulunmak hem de gelecekte aramıza katılabilecek yeteneklerimiz ile bir araya gelebilmemize fırsat yaratmak amacıyla oluşturulmuştur. Staj programı için Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında staj yapabilecek, üniversitelerin 4. sınıf öğrencilerinin başvuruları kabul edilmektedir.


Lise Staj Programı


3308 sayılı yasa kapsamında staj yapma zorunluluğu bulunan meslek lisesi öğrencilerine Eylül-Haziran döneminde staj olanağı sağlanmaktadır. İhtiyaç duyulan stajyer kontenjanı, şirketimiz tarafından belirlenen okullar ile irtibata geçilerek okul yönetimlerine bildirilmektedir. Gelen başvurular incelendikten sonra uygun bulunan stajyer adayları ile ilgili bölüm yetkilileri görüşme gerçekleştirir.

Gelen başvurular incelendikten sonra uygun bulunan stajyer adayları ile ilgili İnsan Kaynakları ve bölüm yetkililerinin birlikte yapacakları mülakatlar ile stajyerler kabul edilir.

 

Daha Fazlası

Menu

Paylaş

Beğenilen ürünleri kaydetmek için , ücretsiz hesap oluşturun

Hesabınıza Giriş Yapın

İstek listelerini kullanmak için hemen bir hesap oluştur

Hesabınıza Giriş Yapın